آراد حبوبات
خانه / نخود ایران / بازار نخود روسی در ایران

بازار نخود روسی در ایران

خریداران و فروشندگان زیادی در بازار نخود روسی در ایران فعالیت دارند. حبوبات آراد بزرگترین بازار این محصول در ایران است.
روسیه یکی از کشورهایی است که نخود را در سطح وسیع کشت می کند. به دلیل اینکه این کشور شرایط مساعد برای تولید این محصول را دارد، نخود روسی از مرغوب ترین نخودهای موجود در بازار است که برای ایرانیان کاملا شناخته شده است. همچنین این محصول قیمت نسبتا پایینی نیز دارد. یکی از دسته بندی های نخود سایز آن است که متناسب با این ویژگی از آن استفاده می شود. برای مثال برای تهیه فلافل از نخود ریز استفاده می شود. یکی از مشخصات نخود روسی که همگان آن را با این ویژگی می شناسند ریز بودن آن است. لذا مناسب برای تهیه فلافل می باشد. کلیه کسانی که قصد خرید نخود روسی را با قیمت مناسب دارند، می توانند در بازار حبوبات آراد خرید خود را انجام دهند.

نخود یکی از جمله حبوبات بسیار مفید و در همین حال خوش مزه می باشد. این محصول، در پخت انواع غذاهای ایرانی به مصرف می رسد. در مطلبی که پیش رو دارید، قصد داریم تا نخود روسی فلافلی را برای تان معرفی کنیم و به این موضوع اشاره نماییم که کیفیت نخود و سایر حبوبات، به چه موارد بستگی دارد؟ بازار نخود روسی در ایران

شرکت بازرگانی حبوبات در ایران

شرکت بازرگانی حبوبات در ایرانحبوبات، از جمله گیاهانی به شمار می رود که به شکل بوته ای کشت کشته و هر یک از این بوته ها، به مقدار زیادی دانه های ریز و درشت را در مدت زمان معینی، به وجود می آورند. در ابتداء دانه های پدید آمده، حالت نرم دارند؛ ولی به مرور زمان از این حالت خارج شده و بسیار سخت می شوند که با پختن و جوش خوردن، نرم قابل خوردن می گردند.

هر یک از دانه های حبوبات، از نظر رنگ، شکل ظاهری و حتی طعم، با هم دیگر تفاوت هایی دارند. این محصولات، به دلایل گوناگونی از جمله مواد غذایی بسیار محبوب می باشند. یکی از علل آن، داشتن مقدار فراوان پروتئین و کربوهیدرات می باشد. از طرفی، مواد معدنی مختلفی مانند، منیزیم، کلسیم، پتاسیم و آهن در آنها وجود دارد.

در کنار این مسئله، از حبوبات، به عنوان یکی از خوراکی های بسیار مقوی هم استفاده می شود. آنان خاصیت سیر کنندگی زیادی داشته و به عنوان یک وعده غذایی کامل به شمار می روند. با اینگونه از فرآورده های گیاهی، می شود غذاهای رنگی و خوشمزه مختلفی را پخت که این کار با مخلوط کردن سایر مواد دیگر، انجام پذیر است.

در هر حال، شرکت بازرگانی حبوبات در ایران، محصولات خود را به شکل گسترده ای در کیفیت های و تنوع بالایی ارائه می دهد که در بخش های بعدی بیشتر به آن می پردازیم.

عرضه کننده انواع حبوبات ایرانی و خارجی

عرضه کننده انواع حبوبات ایرانی و خارجیانواع حبوبات وجود دارد که هر کدام شان با یکدیگر تفاوتی هایی دارند. به این معنی که یک سری از محصولات از سوی کشاورزان داخلی تولید شده و بخش دیگری از آن را بازرگانان وارد نموده اند و اینگونه کمبود این خوراکی مغذی، بر طرف شده است. در بازار حبوبات ایران، به روش های مختلفی این چنین محصولاتی ارائه می شوند.

عمدتاً شاهد فروش عمده حبوبات به شکل بسته بندی شده و یا فله ای هستیم. آن ها را در کیسه های بزرگ جا می دهند و به دست مشتریان خود می رسانند. از عرضه کننده، خرید عمده حبوبات به هر دو روش امکان پذیر است. خلاصه این که در این حوزه، معاملات کلانی زیادی صورت می گیرد که بر می گردد به بازار پر رونق کالا.

ولی زمانی که از انواع حبوبات صحبت می کنیم، منظورمان چیست؟ آیا با این دانه های بسیار مقوی آشنایی دارید؟ در این بخش به معرفی آنان می پردازیم:

 • نخود: محصولی زرد فام است که شکلی دایره ای دارد و خطی باریک آن را به دو قسمت تبدیل کرده است.
 • لوبیا: ظاهری استوانه ای داشته و در رنگ های مختلفی ارائه می شود. معروف ترین لوبیا ها، چیتی، سفید، چشم بلبلی و قرمز هستند.
 • عدس: یکی از پر مصرف ترین عضو خانواده حبوبات به شمار می رود. این محصول هم شکلی دایره ای دارد و به رنگ های، سبز، سیاه، قرمز و زرد عرضه می شود.
 • ماش: گرد و سبز رنگ است. مانند دیگر حبوبات، سفت است و با خیساندن و جوشاندن، نرم می گردد.
 • لپه: در واقع، شکل نیم شده سایر حبوبات محسوب می شود؛ اما در فرهنگ غذایی ما بیشتر نوع زرد آن معروف است.

لیست قیمت حبوبات در بازار ایران

لیست قیمت حبوبات در بازار ایراناکنون که با انواع حبوبات آشنایی حاصل کردید، خوب است بدانید که این محصولات با نرخ های متفاوتی نیز ارائه می شوند و برخی از آنان ممکن است گران تر از سایرین عرضه شود. این موضوع دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد، مثلاً این که میزان کشت آن باشد و یا در مناطق و فصولی خاصی از سال برداشت آن صورت گیرد.

البته موارد گوناگون دیگری هم روی قیمت انواع حبوبات، تاثیر مستقیمی می گذارد. برای نمونه می توان گفت که کیفیت آنها امر بسیار مهمی است. محصولات اصلاً بر همین اساس تعیین نرخ می شوند و زیر مجموعه آن یعنی این که نحوه ارائه چگونه است و این که در چه سایزهایی عرضه می شود، بحث های جداگانه ای اند.

در هر حال، با نگاهی به لیست قیمت حبوبات در سال جاری، متوجه می شویم که تا چه اندازه نرخ ها فراز و نشیب داشته است. از دیگر عوامل این نوسان، تورم اقتصادی، تحریم ها و همچنین نرخ ارز بوده است و گاهی هم شاهد صادرات فراوان آن به خارج از ایران بوده ایم که اینها هم مسائلی بوده اند که روی قیمت گذاری اثر داشته اند.

با همه اینها، تنوع نرخ در بازار ایران امری طبیعی به شمار می رود که عوامل آن را خدمتتان عرض کردیم و به نوعی برای خود مصرف کننده هم عادی شده است.

دلایل واردات نخود روسی به ایران

دلایل واردات نخود روسی به ایرانحبوبات مختلفی از کشورهای گوناگونی وارد ایران می شود. در این میان می توان از نخود صحبت کرد؛ ماده ای غذایی بسیار معروف که از آن برای پخت خوراکی های متفاوتی به شکل وسیعی استفاده می کنند. از طرفی، در چند سال اخیر شاهد واردات نخود روسی به بازار داخلی بوده ایم. دلایل این موضوع چیست؟

در این خصوص می شود چندین علت را آورد. اول از همه این که نیاز بازار است. برای حفظ تعادل ضرورت است که یک سری از خوراکی های پر مصرف وارد گردد که یکی از آنان نخود می باشد. موضوع دوم، نخود روسی اعلاء وارد بازار داخلی می گردد که این باعث شده تا دسترسی بیشتر به این کالا مصرف کننده داشته باشد.

مسئله سوم در این حوزه، می تواند نرخ مناسب آن باشد. به علت همجواری با این کشور بزرگ (همسایه دریایی به شمار می رود و در شمال خزر موقعیت دارد.) به راحتی محصول از آن تهیه شده و به وسیله کشتی یا راه زمینی وارد می گردد. تنوع آن نیز زیاد است. یعنی در سایز بندی های مختلف ارائه می شود.

شاید بتوان علت های نخود روسی وارداتی را همین موارد بر شمرد. این را نیز فراموش نکنید که نخود فرنگی و معمولی این کشور به ایران وارد می شود.

ویژگی های نخود روسی درجه یک

ویژگی های نخود روسی درجه یکنخود محصولی می باشد که سرشار از مواد معدنی و ویتامین است. نقش آن در تغذیه بسیار موثر بوده و به همین دلیل نیز یکی از پرطرفدارترین محصولات به شمار می رود.

در میان انواع مختلف اینگونه از خوراکی که در کشورمان کشت و برداشت می شود، نوع وارداتی آن را هم می توان به راحتی تهیه کرد. دلایل واردات برخی از چنین محصولاتی را عنوان کردیم؛ ولی اگر بخواهیم برای نمونه از ویژگی های نخود روسی درجه یک صحبت کنیم، می توانیم به انواع آن بپردازیم.

این نخود از نظر شکل ظاهری به سه دسته ریز، میانه و درشت تقسیم می شود. نوع ریز آن اندازه ای بین 3 تا 6 را دارد. متوسط آن 6 تا 8 است و نوع نخود روسی مرغوب، 8 تا 10 می باشد. در حال حاضر، شاهد فروش نخود روسی به این روش ها هستیم. از جانبی، انواع نخود فلافلی هم از همین محصولات تامین می گردد.

روی هم رفته، قیمت نخود روسی هم مناسب است و دلیل واردات آن نیز همین موضوع می باشد. خوب است بدانید که این گیاه، فواید زیادی هم دارد و به علت ارگانیک کشت شدن آن، محصولی فوق العاده توصیف شده است که به زوایای دیگر آن، در بخش بعدی بیشتر خواهیم پرداخت.

نمایندگی فروش بهترین نخود روسی

نمایندگی فروش بهترین نخود روسیبهترین نخود روسی، مشخصات خاص خود را دارد. می شود با مراجعه به نمایندگی فروش، ضمن این که آن را در کیفیت های مختلفی مشاهده کرد، خرید نخود فلافلی و نوع اعلاء را هم انجام داد. عموماً بهترین نخود فلافلی را از این نوع محصول تهیه می کنند. بایستی اشاره نمود که بازار نخود ایرانی و روسی، از رونق خوبی برخوردار می باشند.

در هر حال، اگر می خواهید بدانید که نوع مرغوب این خوراکی، چه ویژگی هایی دارد، در این بخش به چند نمونه از برتری های آن اشاره می کنیم که عبارت می باشند از:

 1. نخود روسی یک دست بوده و این گونه نیست که در نوع درشت آن، شما انواع ریز محصول را مشاهده کنید.
 2. کاملاً سالم هستند و صاف و صیقلی عرضه می شوند.
 3. بدون کرم خوردگی و یا سایر مشکلات دیگری از این دست هستند.
 4. بهداشتی می باشند و به صورت استاندارد عرضه می گردند.
 5. واردات آن به شکل کاملاً قانونی صورت می گیرد.

خریدار نخود روسی فلافلی

خریدار نخود روسی فلافلیفلافل، نوعی ساندویچ می باشد که ماده اصلی در تولید آن، نخود است. برای پختن یک قطعه فلافل زمان زیادی گذاشته می شود. یعنی آن را برای این که بهتر خرد شود، ابتداء می خیسانند و سپس در چرخ گوشت و یا ابزارهای دیگری تبدیل به ماده ای خرد شده می کنند. پس از آن است که خمیر آن فرآوری شده و پخته می گردد.

این نوع از ساندویچ، ارزان قیمت، خوشمزه و در همین حال مقوی است. یکی از عللی که از شهرت زیادی برخوردار شده، همین موارد می باشد. در برخی از شهرهای کشورمان، مشاهده می کنیم که بازار بزرگی از فلافل فروشی راه اندازی شده و به نوعی مکانی گردشگری هم به شمار می رود.

در هر حال، خریدار نخود روسی فلافلی، می تواند محصول خود را به روش های گوناگونی تهیه نماید. فروش نخود فلافلی، اغلب به شکل عمده ای انجام می شود؛ چون افرادی که قصد تهیه آن را دارند، به شکل آن را می خرند. می توانید از ارائه کننده آن تازه ترین قیمت نخود فلافلی را هم به دست آورید.

در هر حال، عرضه نخود فلافلی روسی آن را در کیفیت های گوناگونی انجام می شود.

فروشنده نخود ریز روسی در ایران

فروشنده نخود ریز روسی در ایراننخود ریز، یکی از جمله حبوباتی می باشد که از آن در تولید فلافل بیشتر استفاده می کنند و در کنار این، آن را به لپه (دو نیم شده نخود) تبدیل می نمایند.

از نظر کیفی و همین طور ارزش غذایی، چنین محصولی فرقی با نوع درشت آن ندارد؛ ولی از نظر تجاری تا اندازه ای متفاوت است و به همین سبب هم ارزان تر ارائه می گردد.

می شود از فروشنده نخود ریز روسی در ایران، آن را با بهترین کیفیت تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد. همان گونه که گفتیم، آن را در سایزهای کوچکتری اراده می دهند.

شرکت پخش نخود روسی در کشور

شرکت پخش نخود روسی در کشوردر کشورمان، شرکت پخش نخود روسی آن را در همه جای کشور توزیع می کند.

عمدتاً چنین محصولی به شکل فله ای و یا بعضاً بسته بندی شده عرضه می گردد. آن را می توانید با در نظر داشت کیفیت اعلایی که دارد، به دست آورید. در هر نوع و ابعادی می شود این حبوبات مشهور را تهیه کرد.

در هر صورت، از نخود برای نه تنها پخت فلافل، بلکه پخت آبگوشت و سایر غذاهای دیگر به شکل زیادی استفاده می نمایند. نخود، محبوبیت زیادی در میان ما ایرانیان دارد و حتی آن را به شکل نخود شور و نخودچی نیز عرضه می دارند.

بزرگترین عمده فروش حبوبات در ایران

بزرگترین عمده فروش حبوبات در ایرانیکی از دلایلی که استفاده از حبوبات در ایران، بسیار زیاد است، خواص منحصر به فرد آن می باشد. در این جا به چند نمونه از فواید این محصولات اشاره می کنیم:

 • برای کاهش وزن بسیار مفید است.
 • ضد سرطان می باشد.
 • برای پوست و مو مفید واقع شده است.
 • کلسترول و قند خون را کاهش می دهد.
 • برای کنترل فشار خون خوب است.
 • جهت باکتری زدایی روده ها مفید است.

به همین سبب است که شاهد معاملات کلان آن هستیم. از بزرگترین عمده فروش حبوبات در ایران، می شود نوع تولید داخلی و خارجی را تهیه کرد.

شرایط فروش همکاری حبوبات در کشور

شرایط فروش همکاری حبوبات در کشوربرای این که بدانید شرایط فروش همکاری حبوبات در کشور به چه صورت است، می بایستی با شرکتی که زیر نظر دارید، تماس بگیرد.

این مجموعه برای این کار آماده است. شما می توانید با مشاوران ما در تماس شده و معلومات بیشتر را اخذ کنید. طبعاً یک سری از شرایط وجود دارد که باعث می شود تا در مناطق مختلفی از کشورمان، حبوبات به شکل وسیعی توزیع شود.

فروش حبوبات، به روش های مختلفی انجام می شود و شرایط آن هم فرق می کند.

ارسال انواع حبوبات به سراسر کشور

ارسال انواع حبوبات به سراسر کشوراز طریق این سایت ارسال انواع حبوبات به سراسر کشور انجام می شود.

شما در هر جایی از کشور که باشید، راحت می توانید وارد سایت مذکور شده، با عرضه کنندگان تماس برقرار کرده و چند و چون ارائه را جویا شوید. در اینجا، انواع مختلفی از محصولات ارائه می گردد و شما در هر نقطه ای که باشید، پس از انجام معامله و در اسرع وقت، محصول به دستتان رسانده می شود.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

تحویل نخود روسی در تهران

نخود روسی را با قیمت مناسب و به صورت عمده در بازار تهران تحویل بگیرید.

کانال تلگرام